Sürdürülebilir Web Sitesi

Sürdürülebilir, işe yarayan, web tasarım hizmeti.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://945medya.com/wp-content/uploads/2021/04/illustration3.png

Sürdürülebilirlik ...

Günümüzde çeşitli amaçlar için açılan web siteleri, Google’ın belirlediği kriterlere uygun olmak zorunda oldukları için artık “kullanıcı faydasını” düşünerek yenileniyorlar. Google’ın arama motoru sonuçlarında en tepede görünmek isteyen web siteleri, Google’ın önerdiği ölçütlerde değişimleri yaparak sitelerini daima güncel tutmakta ve yazılımsal anlamda daima kendilerini geliştirmeye devam etmektedir. Sürdürülebilir web sitesi kavramı ise geçtiğimiz günlerde hayatımıza girdi ve çeşitli alanlarda kullanılan sürdürülebilirlik kelimesi ise web tasarımlarında da aranmaya başlandı.

Bir sitenin sürdürülebilir olması demek; sitenin ilk kurulduğu andan itibaren devamlı güncellenebilir olarak tasarlanması ve güncelleme işlemlerinin yapılıyor olması demektir. Yani; siteyi kurdunuz, tasarımını yaptınız, içeriklerinizi hazırladınız diye siteyle işiniz bitmemeli. Kullanıcılarınızın ve müşterilerinizin davranışlarını gözlemleyerek kuşkusuz ki sitenizi daima değişime sokmalısınız. Örneğin; flash sliderlar eskiden oldukça popülerdi ve milyarlarca sitede flash sliderları görmek mümkündü. Google’ın algoritmalarıyla birlikte artık flash olan her şey “hızı” düşürdüğü gerekçesi ile “kullanıcı zararına” olarak kabul edildi ve artık flash kullanan sitelerde yükselme- düşüş oranları çarpıcı şekilde görülmeye başlandı.

Sürdürülebilir Web Sitesi Nedir?

Teknolojinin ucu bucağı yok ve web site tasarımları ise gelişen teknolojiye ayak uydurmak zorunda. Zira; web site tasarımlarının ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenmesi ve tekrar revize edilmesi gerekebilmektedir. Örneğin; sağlık sektöründe sitelerinin sayısının artmasıyla birlikte “yazılımsal” anlamda sitelerin güncellenmesi ve ilgili yazılımların yüklenebilmesi gerekmektedir. Bu nedenle; günümüzde sürdürülebilir bir web tasarımı yapmak çok önemlidir.

Sürdürülebilir Web Sitesi Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Web sitesi yaptırmak kuşkusuz ki belirli bir maliyet gerektirmekte. Lisanslı tema alımı, alt yapının kurulması, logonun hazırlanması gibi belirli süreçler sonunda ortaya çıkan web sitelerinin ileriki dönemlerde “değiştirilebilir” olmasının birçok avantajı olacaktır.

Genel olarak sürdürülebilir web sitesi tasarımlarının avantajları şöyle açıklanabilmektedir:

  • Sürdürülebilir web siteleri; normal sitelere nazaran daha “esnek” olarak tasarlanır. Yani, değiştirilmeye uygun alanların bulunduğu bu site tasarımlarında kodlar açık olup, revize edilebilmeye müsaittir.
  • Maliyet açısından da web site sahiplerine “avantaj” sağlayan sürdürülebilir web sitelerine sahip olmak için yeni bir site inşasına gerek yoktur. İstenen tüm revizeler, mevcut site üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.
  • Müşterilerin beklentilerini karşılamak adına yeni bir site tasarımı gerektirmeyecek olan sürdürülebilir web siteleri, müşterilere “zamandan tasarruf etmeyi” de sunabilmektedir.

Sağlık Sektörü Odaklı Dijital Ajansımız, Sürdürülebilir Web Sitesi Tasarımlarıyla Tüm Müşterilerini Memnun Ediyor!

Web site tasarımlarında “geleceğin teknolojisini” düşünerek hareket eden 9:45 Medya, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda sitedeki güncellemeleri yapabilmeye olanak tanıyan web tasarımları yapmaktadır. Daima güncel tasarımı olan ve yazılımsal anlamda sürekli “update” edilen bir siteye ihtiyacınız varsa sürdürülebilir web sitesi hizmetimiz için bizimle hemen iletişime geçin!

9:45 MEDYA

Tüm dijital platformlarda (web tasarım, seo, grafik tasarım, arama motoru pazarlama, adwords, yazılım) en az on (10) senelik tecrübeye sahip uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermek için buradayız.Bizimle büyüyerek kök salan bir çok başarı hikayeleri dinliyoruz.

9:45 MEDYA

Tüm dijital platformlarda (web tasarım, seo, grafik tasarım, arama motoru pazarlama, adwords, yazılım) en az on (10) senelik tecrübeye sahip uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermek için buradayız. Bizimle büyüyerek kök salan bir çok başarı hikayeleri dinliyoruz.

İletişimde Kalalım

945 Medya hakkındaki en son haberleri ve güncellemeleri takip etmek için, sadece e-posta adresinizle abone olun.

    © Copyright 2021. 945medya.com Tüm Hakları Saklıdır.

    © Copyright 2021. 945medya.com Tüm Hakları Saklıdır.

    bt_bb_section_top_section_coverage_image